10 svatebních tipů z pohledu fotografa

Sepsal jsem pro Vás pár tipů, jak si zajistit o něco pohodovější průběh svatebního dne a nabídnout zajímavá doporučení z pohledu fotografa. Věřím, že se necháte inspirovat a budete mít příjemný zážitek a vzpomínku. Fotograf v tom může sehrát důležitou (byť často neviditelnou) úlohu.

Ondřej Ferdan fotografem

Tady jsou:

1. Mějte koordinátora nebo kontaktní osobu, na kterou se může fotograf během dne obracet a která ho informuje o případných změnách. Je to velká úleva pro Vás novomanžele.

2. Uvažujte nad příběhem Vašeho dne, hledejte fotografa nejen podle pěkných fotek z ateliéru, hledejte především dokumentaristu.

ond_3282

3. Dobrý fotograf není jako last minute dovolená. Mívá často termíny zamluvené až rok dopředu. Shánět fotografa na poslední chvíli pro Vás může znamenat i vyšší cenu nebo naopak nižší kvalitu svatebních fotografií. V každém případě stres navíc.

4. Zajděte s fotografem na kávu ještě před samotným svatebním dnem. Poznáte se a budete mít možnost si sdělit svá očekávání a sladit představy, dostat osvědčené tipy a hlavně se „oťukáte“.

5. Vyberte si sexy lokalitu. Je fajn mít příležitost být uvnitř i venku, zajít si na čerstvý vzduch, využít denního světla a fotografovat přirozené momenty.

ond_3400

6. Myslete na to, že večer je tma a umělé světlo od lustru bývá nedostatečné a často nevhodné. Zajistěte si světýlka, lampiony, girlandy – dodají atmosféru, stejně jako osvětlená kapela či DJ. Získáte tak působivé snímky při tanci i zábavě.

7. Informujte své svatební hosty, že budete mít najatého profesionálního fotografa a že mohou nechat své fotoaparáty doma a užít si Váš den s Vámi na živo, nikoli skrz hledáček. Lidé s mobilem či tabletem často dokáží nechtěně (i lhostejně) překážet pózovat v důležitých momentech Vaší svatby.

8. Svatební fotografie jsou určené Vám, sami si zvolíte, kdo je uvidí. Proto hlavu vzhůru! Budou pak vidět Vaše tváře;)

9. Svatební fotograf je často na nohách od rána do noci. Berte ho jako hosta, který bude součástí rituálů a bude v intenzivním kontaktu s Vašimi hosty, rodinou a přáteli. Občerstvení je proto velkou podporou. Vzniknou tak unikátní fotografie přímo z dění.

ond_9116

10. Vytiskněte si své svatební fotografie. Facebook nemá tak kvalitní a pevnou zeď jakou máte u Vás doma a babička si fotky vždy raději prohlédne v ruce a navíc se dají pohodlně otáčet, dle libosti:)

 

Chcete-li využít mých služeb, kontaktujte mne zde.

 

Ondřej

_ond4186_00001-copy